Babiš si Kalouskovo nařčení z udavačství nenechá líbit. Podá trestní oznámení | E15.cz

Babiš si Kalouskovo nařčení z udavačství nenechá líbit. Podá trestní oznámení

Šéf skupiny Agrofert a politického hnutí ANO Andrej Babiš
Šéf skupiny Agrofert a politického hnutí ANO Andrej Babiš
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předvolební boj se přiostřuje. Miroslav Kalousek dnes vyloučil povolební spolupráci s hnutí ANO podnikatele Andreje Babiše. Jako důvod uvedl údajnou spolupráci Babiše s komunistickou StB. Babiš na Kalouskova slova okamžitě zareagoval s tím, že na místopředsedu TOP 09 podá trestní oznámení.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš podá trestní oznámení pro pomluvu na místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska a Marka Ženíška, kteří Babiše označili za udavače komunistické StB. Babiš to uvedl v tiskové zprávě. Dodal, že s StB nikdy nespolupracoval a nikoho neudával.

„Na nikoho jsem nepráskal, s StB jsem nespolupracoval. Místopředsedové TOP 09, Miroslav Kalousek a Marek Ženíšek očividně neví, o čem hovoří. V minulém režimu mě StB vyšetřovala, rozhodně jsem s ní ale nespolupracoval, žádnou spolupráci jsem nepodepsal a na nikoho jsem nepráskal. StB si na mě vedla svazek, o kterém jsem nevěděl, a agenta ze mne udělala ona bez mého souhlasu. Kvůli tomu se také soudím se slovenským Ústavem paměti národa a máme dost důkazů, abychom vyvrátili, že jsem jakoukoli spolupráci podepsal. Proti lžím pana Kalouska a pana Ženíška, kteří hají barvy TOP 09, se budu bránit trestním oznámením pro pomluvu,“ napsal Babiš

TOP 09 nebude s Babišem spolupracovat

Miroslav Kalousek dnes serveru Novinky.cz řekl, že vylučuje jakoukoli povolební spolupráci TOP 09 s podnikatelem Babišem a jeho hnutím. Zdůvodnil to poukazem na údajnou Babišovu minulost. „V letech komunistické totality byl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v nuceném exilu a ze všech sil pomáhal československému demokratickému disentu v boji proti komunismu. V téže době předseda ANO Andrej Babiš práskal komunistické státní bezpečnosti a pomáhal jí tak mimo jiné i v boji s týmž demokratickým disentem,“ řekl Kalousek.

Spolupráci TOP 09 s hnutím ANO vyloučil také Ženíšek. „Neumím si představit, že by TOP 09 na vládní úrovni spolupracovala, nebo že by byla v koalici s hnutím ANO, jehož předseda byl komunistický udavač,“ řekl v rozhovoru pro dnešní Právo.

Miliardář Babiš je majitelem zemědělsko-chemického holdingu Agrofert. Hnutí ANO založil v roce 2011, zaregistrováno bylo loni. Na podzim se pak bez úspěchu zúčastnilo senátních voleb. Babišův majetek odhadl časopis Forbes na 40 miliard korun. Hnutí ANO vede Babiš do předčasných sněmovních voleb z prvního místa pražské kandidátky.

Úklid ve velkých stranách

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.