Bělobrádek znovu kandiduje na předsedu lidovců, uvítal by rivala | E15.cz

Bělobrádek znovu kandiduje na předsedu lidovců, uvítal by rivala

Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek bude na jaře příštího roku znovu kandidovat do čela strany, pravděpodobně naposledy na dlouhou dobu. Bělobrádek, jehož rozhodnutí se čekalo, to oznámil na jednání celostátní konference KDU-ČSL. Protikandidáta zatím vicepremiér nemá, ale uvítal by ho.

„Po širokých konzultacích i se zkušenými kolegy ze strany jsem se rozhodl, že protentokrát budu ještě v květnu kandidovat a usilovat o předsedu strany s tím, že to bude pravděpodobně na delší dobu moje poslední kandidatura na předsedu,“ řekl dnes novinářům Bělobrádek, který tak chce především vyslat signál do členské základny.

Poznamenal také, že nejtěžší pro něj rozhodování bylo v rovině rodinné. „Odmítám všechny lži a pomluvy, že by to byla otázka zdravotního stavu. To naprosto vylučuji,“ nechal se také slyšet Bělobrádek, který má roztroušenou sklerózu. Považuje prý za hanebné, že to někteří novináři dávali do souvislosti.

Lidovecký předseda zatím neví, jestli bude mít protikandidáty. Podle svých slov se tomu ale nebrání a dokonce by to uvítal. Případným protikandidátem by se mohl stát současný první místopředseda strany a ministr zemědělství Marian Jurečka. „I ta varianta je tady možná,“ řekl nedávno Jurečka.

Návrat do Sněmovny Bělobrádek splnil

Bělobrádek také poznamenal, že jeho hlavními úkoly v čele strany bylo vrátit lidovce do Sněmovny a také je ekonomicky a personálně stabilizovat. Vyjádřil přesvědčení, že se mu podařilo je splnit, i když připustil, že některé věci udělal špatně. Podotkl také, že mu časové vytížení nedovoluje věnovat se všemu tak, jak by chtěl.

Za svůj nejdůležitější úkol ve vládě, v níž je vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace, považuje centralizaci jednotlivých rozpočtových kapitol v této oblasti. Ve stranické práci chce klást důraz například na vnitrostranický vzdělávací systém. Nové vedení si příští rok vedle lidovců zvolí i sociální demokraté, hnutí ANO, TOP 09 a zelení.

Pavel Bělobrádek: Jdeme nahoru. I bez marketingu a velkohubých řečí

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.