Bohatá odchází z vedení Eurostatu, Fischer cítí šanci | E15.cz

Bohatá odchází z vedení Eurostatu, Fischer cítí šanci

Bohatá odchází z vedení Eurostatu, Fischer cítí šanci
Jan Fischer
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Po téměř deseti letech opustí letos v létě jedna z nejvýše postavených českých úřednic v EU, Marie Bohatá, funkci zástupkyně ředitele Eurostatu. Místo ve statistickém úřadu EU by po Bohaté mohl získat exministr financí Jan Fischer. Dříve vedl Český statistický úřad, stejně jako Bohatá, a byl viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

Pětašedesátiletá Bohatá potvrdila Hodpodářským novinám, že v Eurostatu končí ke 30. červnu. Uvedla, že se poté vrátí do České republiky, deník doplňuje, že Bohatá odchází do důchodu. V případném výběrovém řízení na její post v úřadu má podle zdrojů blízkých Pražskému hradu slíbenou diplomatickou podporu Fischer. Pokud se ovšem do řízení přihlásí. Sám Fischer zatím nezveřejnil, jaké má po nedávném odchodu z ministerstva plány.

Fischer loni nepřímo podpořil nynějšího prezidenta ČR Miloše Zemana ve druhém kole prezidentské volby poté, co se sám neprobojoval z prvního kola. V neděli ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) řekl České televizi, že zvažuje Fischera jako kandidáta na post velvyslance v Lucembursku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!