Česká policie minulý týden zadržela přes 137 migrantů, za celé září téměř 800 | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Česká policie minulý týden zadržela přes 137 migrantů, za celé září téměř 800

Česká policie minulý týden zadržela přes 137 migrantů, za celé září téměř 800
Migranti na vídeňském nádraží
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

V uplynulém týdnu zadržela policie v Česku 137 uprchlíků a osm převáděčů. Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové je trendem posledních týdnů pohyb migrantů v menších skupinách a v doprovodu převáděčů. Od začátku září bylo v Česku zadrženo 787 migrantů.

Mezi zadrženými uprchlíky z minulého týdne převažovali mladí muži, v menší míře to byly rodiny s dětmi. „Běženci překračují státní hranice nejčastěji v osobních automobilech, dálkových autobusech a nejméně nyní ve vlacích,“ uvedla Rendlová. I nadále podle ní platí, že nejvíce případů policisté odhalí v Jihomoravském kraji.

„Trendem posledních týdnů jsou pokusy o tranzitování nelegálních migrantů přes naše území v menších skupinách, zejména v noci, a za pomoci převáděče,“ sdělila mluvčí cizinecké policie. Mezi osmi převáděči, které policie v minulém týdnu odhalila, byli státní příslušníci Palestiny, Ruska, Švédska, Belgie, Libanonu a Německa.

Od začátku září bylo v Česku zadrženo 787 migrantů, z toho 69 o uplynulém prodlouženém víkendu. Za celý srpen policisté odhalili 1320 běženců a od začátku zvýšených kontrol v polovině června jde o 3027 osob.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!