České domácnosti se krize nebojí, dluhy zvýšily o čtyři miliardy | E15.cz

České domácnosti se krize nebojí, dluhy zvýšily o čtyři miliardy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České domácnosti zvýšily v červnu své dluhy u bank a finančních institucí oproti předchozímu měsíci o 4,2 miliardy korun na 1,133 bilionu korun. Meziročně byly vyšší o více než 53 miliard korun. Vyplývá to z údajů České národní banky.

Zadluženost podniků v červnu meziročně vzrostla o více než 31 miliard korun na 964,6 miliardy korun a ve srovnání s předchozím měsícem byla vyšší o necelých 1,3 miliardy korun. Jednodenní vklady domácností u bank a finančních institucí vzrostly proti květnu o 4,3 miliardy na téměř 1,115 bilionu korun. Meziročně se zvýšily o necelých 77 miliard korun.

:

Vklady domácností s výpovědní lhůtou, mezi které patří například termínované vklady, v červnu meziročně klesly o deset miliard korun na 329 miliard korun. Ve srovnání s předchozím měsícem byly nižší o téměř 3,3 miliardy korun.

poskytuje uvedenou statistiku každý měsíc v národním měnovém přehledu. Ten se odvozuje z bilancí měnových finančních institucí, které zahrnují vedle centrální banky, obchodních bank a poboček zahraničních bank v Česku také fondy peněžního trhu, úvěrní a spotřební družstva.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.