Česko pošle letos 100 milionů na podporu zemí čelících migraci | E15.cz

Česko pošle letos 100 milionů na podporu zemí čelících migraci

Česko pošle letos 100 milionů na podporu zemí čelících migraci
Ilustrační foto migrantů
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Česko letos pošle 100 milionů korun na podporu evropských zemí čelících migrační vlně. Nový program ministerstva vnitra dnes schválila vláda. Prvních 20 milionů půjde na materiální podporu řecké a makedonské vlády.

Pomoc reaguje na závěry summitu Evropské unie z minulého čtvrtku a pátku, kde se státy vedle dohody s Tureckem na vracení migrantů shodly rovněž například na zintenzivnění podpory západního Balkánu a východního a jižního Středomoří. Program ministerstva vnitra má pomáhat státům Evropské unie i dalším zemím v evropském sousedství, které se potýkají s významnými migračními tlaky.

Zřízení programu je podle ministerstva příspěvkem, kterým se České republika podílí na evropském řešení migrační krize. Program rovněž umožní akutně reagovat na případné požadavky na vyjádření solidarity ze strany evropských institucí v souvislosti se situací v oblasti migrace v Evropě, stojí v tiskové zprávě.

Rozdělení zbývajících 80 milionů z letošního rozpočtu bude průběžně navrhovat ministerstvo vnitra. Konkrétní projekty a aktivity bude schvalovat vláda. Účelnost programu a jeho fungování bude vyhodnocovat skupina složená ze zástupců ministerstva vnitra, zahraničí, průmyslu, práce a Úřadu vlády.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!