CzechTourism láká návštěvníky do Česka za evropské peníze | E15.cz

CzechTourism láká návštěvníky do Česka za evropské peníze

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Propagaci České republiky zaplatí prostřednictvím Integrovaného operačního programu Evropská unie. Jedná se o destinační logo, jehož zpracování zadala česká centrála cestovního ruchu CzechTourism grafickému studiu Marvil.

Zakázku Marvil vysoutěžil za 2,5 milionu korun v druhém kole výběrového řízení v konkurenci dalších pěti zájemců. Většina částky poputuje studiu z kasy IOP, konkrétně programu s názvem Rebranding a marketingová podpora příjezdového cestovního ruchu.

„Podle podmínek daného programu je dotace Evropské unie 85 procent a dotace ze státního rozpočtu 15 procent,“ sdělil serveru E15.cz mluvčí agentury CzechTourism Filip Remenec.

:

Marvil se v prezentaci České republiky zaměřil na jednoduchý text. Do popředí vytáhl anglické slovo like, které můžeme přeložit jako líbit se, mít rád, podobat se něčemu.

Nový vizuální styl, který má zvýšit atraktivitu a povědomí o České republice, začne naplno používat od ledna 2013.

Česká republika mění po více než 11 letech své turistické logo a vizuální styl. Autor: Marvil

Tendr studiu Marvil CzechTourism přiklepl 28. června, smlouvu obě strany podepsaly o necelý měsíc později. Marvil v minulosti vytvořil například logotyp a vizuální styl energetické skupiny ČEZ nebo státního podniku Lesy České republiky.

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video