Délka silnic rozhodne, kolik peněz kraje dostanou od státu na jejich opravu | E15.cz

Délka silnic rozhodne, kolik peněz kraje dostanou od státu na jejich opravu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mlada fronta E15

ČTK

Několik miliard korun na havarijní opravy silnic nižších tříd rozdělí ministerstvo dopravy mezi kraje podle délky silnic, které spravují. O peníze budou moci kraje žádat po 10. listopadu, kdy bude jasná metodika i částka, která se bude rozdělovat. Potvrdil to ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) po jednání s Asociací krajů ČR.

Kraje podle předsedy asociace Michala Haška počítají se třemi variantami - dvěma, třemi a pěti miliardy korun. „Přikláněl bych se k tomu, abychom drželi střed kolem tří miliard korun,“ naznačil Prachař.

Ministr se na dnešním jednání s hejtmany dohodl i na základních podmínkách metodiky. Podmínkou pro čerpání bude, aby kraje vynaložily příští rok na opravy silnic v průměru stejnou částku jako poslední tři roky. Na schválené stavby dostanou kraje 100 procent prostředků. Pokud nějaké peníze ušetří, nebudou je muset vrátit státu, ale využít na jinou opravu. Peníze by mohly kraje čerpat už od začátku příští stavební sezóny, tedy od března 2015.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.