Do protestů proti službě Uber se zapojili i taxikáři v Brně | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

Do protestů proti službě Uber se zapojili i taxikáři v Brně

ČTK

Na podporu pražských kolegů proti přepravní službě Uber dnes vyjelo v Brně od Riviéry na 70 vozů taxislužby na tuřanské letiště po velkém městském okruhu. Vrátit se mají do 14:00 po stejné trase opět na Riviéru. Podle předsedy Cechu Taxi Czech Republic Radka Koláře jde o iniciativu zdola od jednotlivých taxikářů a dispečinků. V Brně soud Uber předběžným opatřením zakázal.

Taxikáři nechtějí Brno zablokovat, pouze dát najevo podporu kolegům z metropole, kteří dnes na znamení nesouhlasu s přepravními službami sdílené ekonomiky zablokovali pomalou jízdou cestu na pražské letiště. V Brně protestující taxíky vyjely krátce po poledni normální rychlostí, nikoliv záměrně pomalu jako v Praze.

Provoz v postižených ulicích v Brně pouze na pár minut zhoustl, zůstal však plynulý. Jelikož se taxikáři vydali do provozu přes křižovatku u deváté brány brněnského výstaviště, šňůra taxi vozů se hned na začátku roztrhala. Na akci dohlížejí policisté, v koloně mezi taxikáři jsou čtyři policejní vozy.

Podívejte se, jak zdržovali pražští taxikáři dopravu směrem na letiště 

Taxikáři blokovali Prahu kvůli Uberu: Podívejte se, jak zdržovali provoz

V Brně začal Uber fungovat od 1. února, v červenci však Krajský soud v Brně službu zakázal, protože jde podle něj o běžnou taxislužbu. Auta a řidiči však nesplňují řadu požadavků, které taxikářům předepisuje zákon a místní vyhláška.

Ochromí taxikáři dopravu na letiště v Ruzyni? Jejich protest má brzy začít

"Jedeme na podporu kolegů v Praze proti nečinnosti státních orgánů. Nás v Brně magistrát a primátor Petr Vokřál (ANO) maximálně podpořili. Nechápu, že když soud vydá předběžné opatření v Brně, v Praze nic takového nejde," řekl Kolář. V Brně je 450 koncesovaných taxikářů, Kolář původně odhadoval, že se zúčastní čtvrtina z nich.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!