Fischer velvyslancem? Ambasády nejsou odškodné, reagoval Schwarzenberg | E15.cz

Fischer velvyslancem? Ambasády nejsou odškodné, reagoval Schwarzenberg

Volební štáb Jana Fischera
Volební štáb Jana Fischera
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je zásadně proti tomu, aby se exministr a neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer stal vevlyslancem. Přechod do diplomacie Fischer připustil.

Pokud by Firschera na některý velvyslanecký post navrhl nastupující prezident Miloš Zeman, Schwarzenberg by se postavil proti. Řekl to Lidovým novinám.

Fischer, který před druhým kolem prezidentské volby podpořil Zemana proti Schwarzenbergovi, by se podle LN mohl stát velvyslancem například v Izraeli. „Jsem zásadně proti, aby posty ambasadorů byly využity jako odškodnění pro neúspěšné nebo zbytečné politiky,“ řekl však Schwarzenberg.

Podle něj je třeba, aby důležité velvyslanecké posty zastávali profesionálové. Existují prý jen výjimky, které to zvládnou bez předchozích skušeností. „Jan Fischer má své zásluhy, ale preferoval bych, aby zůstal činný ve funkci bližší jeho povolání,“ sdělil.

Schwarzenberg již se Zemanem hovořil například o obsazení postu velvyslance v Moskvě, kterým by se mohl stát bývalý kosmonaut Vladimír Remek. „Umím si to představit,“ uvedl Schwarzenberg.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.