Gross přiznal, jak financoval byt, a že byl špatný premiér | E15.cz

Gross přiznal, jak financoval byt, a že byl špatný premiér

Stanislav Gross
Stanislav Gross
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Expremiér a bývalý předseda ČSSD Stanislav Gross uvedl, že byt, kvůli kterému před lety skončil v politice, financoval z poslaneckých náhrad. Poprvé tak veřejně promluvil o původu peněz použitých na koupi tohoto svého pražského bytu. "Kdybych se býval nebál přiznat, že jsem byt financoval z poslaneckých náhrad, tak jsem se vyhnul tomu, že jsem se zamotal do polopravd a lží," prohlásil Gross.

Gross se takto o svých financích rozpovídal v nedělním pořadu České televize 168 hodin. Kvůli tomu, že nedokázal věrohodně vysvětlit financování svého bytu, Gross rezignoval koncem dubna 2005 na funkci premiéra a postupně se stáhl z vysoké politiky.

Tehdy v živé kauze nejprve uváděl, že šlo o půjčku od strýce, který však tolik peněz neměl, proto si prý půjčil od svého známého, bývalého novináře Rostislava Roda. Postupně se v případu objevily další spekulace o podnikání Grossovy manželky.

Aféra zasáhla i celou tehdejší vládní koalici ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU. Financování bytu později prověřovala policie, případ ale odložila.

Od politiky ke Kristu

Bývalý sociálnědemokratický premiér současně přiznal, že v politice nedělal jen dobré věci, je však přesvědčen, že se nemá za co stydět.

„Dnes s odstupem si myslím, že jsem byl dobrý ministr vnitra, nicméně si myslím, že jsem nebyl dobrý předseda vlády,“ zhodnotil Gross své působení v politice. Zároveň se však omluvil těm, kteří mu v minulosti důvěřovali, ale zklamal je.

K svému současnému životu uvedl, že přijal Krista a vnitřně žije daleko svobodnějším životem. O svém zdravotnímu stavu, o kterém spekulují média, nechtěl mluvit. „Je to moje soukromá záležitost,“ dodal Gross. Jeho žena už dřív řekla, že má problémy s páteří.

Glosa: Gross má potíže s penězi – dluží desítky milionů?

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video