Hádky a překřikování. Babiš v debatě skákal do řeči Kalouskovi i Moravcovi | E15.cz

Hádky a překřikování. Babiš v debatě skákal do řeči Kalouskovi i Moravcovi

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš (vlevo) a místopředseda strany TOP 09 Miroslav Kalousek (vpravo) v diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš (vlevo) a místopředseda strany TOP 09 Miroslav Kalousek (vpravo) v diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Debata ministra financí Andreje Babiše (ANO) a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska v České televizi byla hodinovým kolotočem vzájemného překřikování, slovního napadání, hádek, vysmívání a skákání do řeči. Zejména miliardář Babiš nenechal často domluvit nejen svého politického oponenta, ale ani moderátora Václava Moravce.

Šéf hnutí ANO neustále nazýval Kalouska lhářem, podvodníkem a korupčníkem. Ten připomínal Babišův střet zájmů, v němž se majitel Agrofertu v čele ministerstva financí ocitá. Moderátor Moravec musel ministrovi jednou připomenout i kodex, podle kterého se ve veřejnoprávní televizi mluví slušně.

„Osobně bych si přál, abyste mluvili stručněji a odpovídali na otázky,“ vyzval oba účastníky po deseti minutách diskuze Moravec. V závěrečné čtvrthodině kvůli použití slova „průser“ moderátor Babiše napomenul.

Ministr Babiš se do debaty snažil prosadit svá připravená témata, ať už šlo o elektronickou evidenci tržeb či migraci. „My nechceme žádné uprchlíky, my je tady nebudeme mít, nemáme je (…) my si vybereme, komu poskytneme humanitární pomoc, naše české firmy si vyberou, koho chtějí zaměstnávat, ne Brusel. Brusel nám nebude říkat, koho tady máme brát,“ zdůrazňoval Babiš.

Šmírovací balkánský tunel

Celá debata skončila po hodině výkřiky obou protagonistů, kdy ministr Babiš opakoval „zase lže, to je nesmysl, není to pravda“ a Kalousek narážel na elektronickou evidenci tržeb slovy „šmírovací balkánský tunel“.

Po skončení přímého přenosu Babiš novinářům řekl, že to jsou debaty o ničem a nemají smysl. „Bohužel pan redaktor se neptal na věci, které jsou pozitivní, a já odmítám skutečně stále poslouchat ty lži o mojí firmě a tak dál, takže v tomhle je pan Kalousek mistr, a pokud to je skutečně reprezentant občanů, tak jsme na tom velice špatně,“ zhodnotil Babiš.

Kalousek ponechal hodnocení na divácích. „Někdo hodnotí použité vulgarismy, někdo hodnotí silnější hlas a skákání do řeči, někomu se více líbí argumenty. Ať si z toho každý vybere, co uzná za vhodné,“ řekl.

Opravdové Palermo

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video