Hilšer bude kandidovat do Senátu za vlastní hnutí, brojí proti spojování komunistů s oligarchou | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Hilšer bude kandidovat do Senátu za vlastní hnutí, brojí proti spojování komunistů s oligarchou

Hilšer bude kandidovat do Senátu za vlastní hnutí, brojí proti spojování komunistů s oligarchou
Marek Hilšer
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Bývalý uchazeč o prezidentské křeslo Marek Hilšer bude kandidovat v Praze 2 do Senátu za své hnutí, jehož je předsedou.

Jako senátor by chtěl přispět ke změně stylu české politiky, vadí mu vliv populistů a extremistů. Minimální náklad na kampaň vyčíslil na 300 tisíc korun. Peníze chce získat pomocí crowdfundingu a inspirovat tak další zájemce o vstup do politiky.

Hilšerovi vadí sílící vliv populistů a extremistů, stejně jako "spojování komunistů s oligarchou" ve formě podpory KSČM vládě Andreje Babiše (ANO). "Nesouhlasím s bezhodnotovou pragmatickou politikou, která nehledí na žádné principy a ideje a spojuje se jenom kvůli moci a kvůli penězům," uvedl Hilšer.

Ke kandidatuře do Senátu, který vnímá jako pojistku demokracie, přiměla Hilšera podpora lidí v prezidentské volbě, kde skončil pátý s podporou devíti procent voličů, když získal 455 tisíc hlasů. Místo strašení a zatahování Česka někam do minulosti nebo na východ lze podle něj politiku stavět na dialogu s občany, pozitivní vizi do budoucna a posilování demokracie.

Glosa Martina Čabana: Senát a rizika celebrit

"Šel jsem cestou založení svého servisního politického hnutí, které už je registrováno. Takže toto hnutí mne bude navrhovat," řekl lékař a vysokoškolský učitel Hilšer. Hnutí "Marek Hilšer do Senátu" bylo zaregistrováno koncem května, jeho základem jsou členové týmu podporujícího Hilšerovu prezidentskou kandidaturu.

Mezi Hilšerovy soupeře bude patřit stávající senátor Libor Michálek (za Piráty) nebo herec Vladimír Kratina za ODS.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!