Hranice může před migranty hlídat i armáda či vězeňská služba | E15.cz

Hranice může před migranty hlídat i armáda či vězeňská služba

Cizinecké policie odvádí z vlaku v Děčíně cestující, které zadržela při kontrole dokladů v mezinárodním spoji z Budapešti do Německa.
Cizinecké policie odvádí z vlaku v Děčíně cestující, které zadržela při kontrole dokladů v mezinárodním spoji z Budapešti do Německa.
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V případě masového náporu imigrantů by Česko mohlo k ochraně hranic nasadit armádu. Podle ministerstva vnitra může vláda k plnění úkolů policie povolat i příslušníky vězeňské služby nebo celní správy. Příslušné plány nasazení jsou podle ministerstva připraveny.

„Policie zvýšila kontroly a zesílila opatření v krajích, které sousedí s Rakouskem. Kapacity policie však mají své limity. Při dlouhodobém nasazení či při velkém náporu bude potřeba zapojit i další složky,“ tlumočila dnes na dotaz ČTK slova ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) jeho mluvčí Petra Kučerová.

„Konkrétní plány máme připraveny. Detaily ovšem nejsou určeny ke zveřejnění. Vláda může povolat k plnění úkolů policie vojáky v činné službě a příslušníky vězeňské služby nebo celní správy,“ doplnila.

Bezpečnostní rada státu

Kvůli opatřením proti nelegální migraci a bezpečnostní situaci v Česku po pátečních útocích ve Francii a Tunisku se v neděli sejde předsednictvo Bezpečnostní rady státu.

Česká republika posílila kontroly zaměřené na odhalování nelegálních běženců od minulého čtvrtka, policie se soustřeďuje na vlaky a silnice hlavně na jihu Čech a Moravy a na Vysočině.

V posledních dvou týdnech byl počet odhalených migrantů zhruba trojnásobný oproti tomu, co bylo předtím obvyklé. Evropská unie nyní čelí zvýšenému přílivu migrantů zejména přes Itálii a Řecko, kteří často směřují dál na sever.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video