Jednání tripartity uvázlo, na části schůzky chyběli ministři | E15.cz

Jednání tripartity uvázlo, na části schůzky chyběli ministři

Premiér Petr Nečas
Premiér Petr Nečas
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda, odboráři a zaměstnavatelé se zase jednou na ničem nedohodli. Nemohli, do konce jednání tripartity, kde se mimo jiné a zejména debatovalo o možných receptech na vysokou nezaměstnanost, nevydržel potřebný počet ministrů. Premiér Petr Nečas a ministr dopravy Zbyněk Stanjura (oba ODS) ze schůzky odešli předčasně, vydržela jen ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09). Aby byla tripartita usnášeníschopná, musí na ní být alespoň čtyři ministři.

„Vládní gentlemani nechali v procesu jedinou ženu, a tak jsme navrhli přerušení jednání,“ konstatoval šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil. Debata o nezaměstnanosti, minimální mzdě či energetické strategii státu se tak přesouvá na neurčito.

„Diskuze o ekonomice a růstu nezaměstnanosti ale byla velmi dlouhá a obsáhlá a vláda některá řešení bude hledat,“ uvedla ministryně práce. Právě jí a předsedovi vlády předal Zavadil odborářská doporučení na řešení aktuálních hospodářských problémů už minulý týden. Odboráři spolu se zaměstnavateli mimo jiné usilují o roční odklad části těch daňových změn, která mají vejít v platnost už v příštím roce.

Na rok 2015 by se podle nich mělo odsunout i zřízení jednotného inkasního místa. Ekonomičtí ministři vlády by měli o opatřeních na podporu ekonomického růstu jednat dnes.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.