Jedničkou kandidátky pražské TOP 09 se stal Hudeček, porazil Vávru | E15.cz

Jedničkou kandidátky pražské TOP 09 se stal Hudeček, porazil Vávru

Tomáš Hudeček
Tomáš Hudeček
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražskou kandidátku TOP 09 do podzimních komunálních voleb povede primátor Tomáš Hudeček, rozhodl krajský výkonný výbor strany. Hudeček získal o tři hlasy víc než jeho protikandidát, šéf pražské TOP 09 Jiří Vávra. Třetí skončil náměstek primátora Jiří Nouza.

Jednání o tom, koho strana ve volbách nakonec vyšle jako adepta na primátorské křeslo, bylo podle informací ČTK bouřlivé a do poslední chvíle nebylo jisté, zda Hudeček uspěje. Spolustraníci Hudečkovi vyčítali mimo jiné to, že čelí trestnímu stíhání v kauze opencard. Přesto nakonec po více než dvouhodinovém jednání získal 19 hlasů.

V uplynulých dnech od některých straníků zazněl návrh, aby se do čela kandidátky postavil loňský prezidentský kandidát, předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který se v Praze těší velké oblibě. Schwarzenberg ale kandidaturu na primátora odmítl.

TOP 09 v metropoli očekává souboj především s hnutím ANO, které chce za lídra kandidátky exprimátora Jana Kasla. TOP 09 v roce 2010 v Praze pod vedením někdejšího guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy zvítězila. Koalici ale nakonec uzavřela ČSSD a ODS. TOP 09 se k vládě dostala až po rozpadu původní koalice v listopadu 2011. Tehdy se dohodla s ODS. Spolupráce ale vydržela jen do konce května 2013. Od té doby vládne sama TOP 09 s podporou ČSSD.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video