Klokani dostali výpověď ze stadionu v Ďolíčku. Hrají o život | E15.cz

Klokani dostali výpověď ze stadionu v Ďolíčku. Hrají o život

Klokani dostali výpověď ze stadionu v Ďolíčku. Hrají o život
Stadion Bohemians 1905
• 
ZDROJ: E15 Eduard Erben

ČTK

Budoucnost fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 je ohrožena. Aktuálně jedenáctý celek prvoligové tabulky dostal k 30. listopadu výpověď z nájemní smlouvy k Ďolíčku od majitele stadionu společnosti Bohemians Real. „Problémem je, že stále nedošlo k naplnění dohody o výměně stadionu za sousední pozemky mezi Prahou 10 a majitelem arény. "Klokani" to oznámili na svých internetových stránkách. Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík řekl, že se jedná o pochybení magistrátu. Ten se nařčení brání.

„Jestliže se nepodaří situaci zachránit, budeme se muset vystěhovat, v tuto chvíli samozřejmě netušíme kam. V polovině ligového ročníku se ocitneme na dlažbě, bez domácího hřiště. To může mít pro další existenci našeho klubu fatální následky,“ uvedl předseda představenstva Bohemians 1905 Dariusz Jakubowicz.

Podle klubu majitel stadionu sice ve výpovědi neuvedl konkrétní důvod, ale problémem je, že dosud nebyla naplněna květnová dohoda o výměně Ďolíčku za sousední pozemek mezi Prahou 10 a Bohemians Real.

Karty drží magistrát

Zástupci radnice již před pár měsíci schválili, že odkoupí Ďolíček a vymění ho s majitelem stadionu za sousední pozemky, čímž by se vyřešily dlouhodobé problémy s pronájmem arény. Jenže dohoda podle „Klokanů“ stále čeká formální schválení ze strany magistrátu.

„Tento týden jsem poslal dopis primátorovi. Jedná se o pochybení města, neboť je to transakce přesahující hranici 50 milionů, což musí schválit pražští radní. My jsme udělali vše, co jsme mohli,“ řekl Zoufalík s tím, že majitele stadionu o situaci již informoval.

Zástupci magistrátu tvrdí, že vzhledem k vysoké částce, kterou musí radnice doplatit, si musí nechat udělat oponentní posudek ceny. „Posudek by měl jasně určit, zda stanovená hodnota skutečně odpovídá ceně transakce,“ uvedla radní Eva Vorlíčková (TOP 09).

„Pro nás je to už vážně tragické. Sotva jsme díky vstřícnosti a pochopení Prahy 10 vykřesali naději na rozumné řešení, úřední průtahy všechno zhatí. Magistrát obdržel veškeré potřebné podklady a měl na to 45 dní. Nechápu, proč to ještě není vyřízené,“ uvedl Jakubowicz.

Podle informací klubu majitel stadionu už jedná s dalším zájemcem, údajně významným zahraničním developerem. Hrozí tak zánik fotbalu v Ďolíčku.

Čtětě:

Kluby musí šetřit. Vrcholový fotbal přišel za poslední roky o půl miliardy korun

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!