Koalice má 101 podpisů. Chce přesvědčit Zemana, aby jmenoval Němcovou | E15.cz

Koalice má 101 podpisů. Chce přesvědčit Zemana, aby jmenoval Němcovou

Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Většinovou podporu 101 poslanců pro jmenování premiérkou získala Miroslava Němcová (ODS). Ta chce zachovat současnou vládní koalici a informaci již oznámila prezidentu Zemanovi. Ten ke jmenování nového premiéra jen uvedl, že jeho kroky přispějí ke zklidnění na politické scéně. "Jsem přesvědčen, že je situace dostatečně rozčeřena a že každý další krok musí nutně vést ke zklidnění, nikoli naopak k tsunami," řekl Zeman.

Poslanecké kluby ODS, TOP09 a Lidem podepsaly listinu, která podporuje Miroslavu Němcovou na post premiérky. Němcová uvedla, že s tímto dokumentem již seznámila prezidenta. Pokud Zeman na post premiéra nejmenuje Němcovou, ale svého kandidáta, pak jeho vláda nezíská podporu Sněmovny. „Úřednická vláda nezíská podporu ani při hlasování o rozpočtu na rok 2014, což by zemi dovedlo do rozpočtového provizoria,“ uvedla Němcová. Koalice tak chce přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby nejmenoval úřednickou vládu.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.