Končí další vládní krize? Bátora bude odvolán, na ministerstvu ale zůstane | E15.cz

Končí další vládní krize? Bátora bude odvolán, na ministerstvu ale zůstane

Ladislav Bátora
Ladislav Bátora
• 
ZDROJ: CTK/Simanek Vit

ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) se v pondělí večer dohodl s předsedou TOP 09 a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, že k 1. září odvolá z postu personálního ředitele svého chráněnce Ladislava Bátoru. Bátora na ministerstvu ale zůstane. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Předseda TOP 09 to potvrdil s tím, že on a jeho vládní kolegové ve středu půjdou na jednání vlády.

„Jsem vděčný panu ministrovi Dobešovi za jeho vstřícnost,“ řekl Schwarzenberg. Ministr školství podle něj pochopil argumenty, které Schwarzenberga k jeho postoji vedly. „Pochopil, že to není boj proti němu, ale zásadní postoj člověka, který jako dítě zažil protektorát,“ dodal předseda TOP 09.

Podle předsedy poslaneckého klubu VV Víta Bárty bude Bátora „povýšen“ do funkce zástupce ředitele kanceláře ministra školství. „Bude vicekancléř ministerstva školství,“ řekl Bárta v České televizi. Jeho pracovní náplň se prý bude týkat především informatiky a majetkových otázek. “(Bátora) bude zástupcem ředitele kanceláře ministra školství, kde se bude věnovat věcem, které původně dělal i jako poradce ministra školství,“ dodal Bárta s tím, že přesné detaily nezná.

„Byli jsme informováni o tom, že pan Bátora bude řadovým zaměstnancem ministerstva školství. Tak jak to bylo řečeno dnes panem Bártou …, tak to trochu podlamuje princip důvěry v tuto dohodu,“ reagoval v ČT poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák.

Kontroverzní Bátora se stal předminulý týden příčinou koaličních sporů. Ministři TOP 09 se totiž odmítli účastnit jednání vlády poté, co Bátora označil Schwarzenberga na svém facebookovém profilu za „starého prskajícího chudáčka“.

Jako satisfakci chtěla TOP 09 Bátorovo odvolání, nebo odchod ministra Dobeše. Ten to odmítl a bránil kontroverzního úředníka až do konce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.