Konvičkovci se sejdou u ambasády, byť podle magistrátu nemohou | E15.cz

Konvičkovci se sejdou u ambasády, byť podle magistrátu nemohou

Konvičkovci se sejdou u ambasády, byť podle magistrátu nemohou
Martin Konvička na demonstraci proti Angele Merkelové
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Pražský magistrát informoval svolavatele nedělního protiislámského shromáždění Iniciativy Martina Konvičky (IMK), že akce u saúdskoarabského velvyslanectví v Bubenči kvůli havárii kanalizace být nemůže. K jeho zrušení ale úřad nemá zákonné důvody, informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Nabídl přesunutí akce na nedalekou Letnou. Iniciativa to podle Konvičkova mluvčího Miroslava Adamce odmítla, plány nemění a přístup magistrátu má za naschvál.

„Napsali jsme jim, že opravdu ne, že to přesouvat nebudeme. Ta akce bude a bude v těch místech, které byly původně ohlášeny,“ řekl Adamec. „Je to naschvál od toho magistrátu. Tohle je prostě skutečně za hranou všeho,“ poznamenal. IMK podle něj bude zvažovat další kroky včetně případného oznámení o zneužití pravomoci veřejného činitele.

Akce připadá na výročí teroristických útoků 11. září 2001 v USA. Srpnová akce IMK na Staroměstském náměstí s ozbrojenými muži střílejícími do vzduchu vyvolala mezi přihlížejícími paniku.

Odbor živnostenský a občanskosprávní pražského magistrátu, který má posuzování oznámených shromáždění na starosti, dnes podle mluvčího obdržel informaci o havárii kanalizace na křižovatce Romaina Rollanda a Na Zátorce a propadu v ulici Na Zátorce, kvůli němuž byla uzavřena křižovatka s Korunovační.

Chovanec: Policie při Konvičkově akci nepochybila

Podle vyjádření úřadu tak akci na místě „prakticky nelze realizovat,“ což sdělili i svolavateli Martinu Vítkovi z IMK. Zároveň mu úřad znovu nabídl přesunutí akce na Letnou. „Je tedy na zvážení svolavatele, jak se sdělením naloží,“ dodal mluvčí. Pro zrušení akce ale podle něj magistrát nemá zákonné důvody.

Na Letné by ovšem Konvičkova akce mohla kolidovat s charitativním během Teribear, který tam pořádá až do 17. září Nadace Terezy Maxové.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!