Mladý Čech vkládal na internet seriály, hrozí mu až osm let | E15.cz

Mladý Čech vkládal na internet seriály, hrozí mu až osm let

Teorie velkého třesku  - ilustrační obrázek
Teorie velkého třesku - ilustrační obrázek
• 

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Třiadvacetiletý muž z Prostějova je podezřelý z toho, že zpřístupňoval na internetu známé seriály a prodával předměty s jejich motivy. Na webových stránkách prý minimálně osm měsíců lidem nabízel zhlédnutí například Teorie velkého třesku, Přátel nebo série Jak jsem poznal vaši matku. Škoda, kterou způsobil, se odhaduje na více než 15,7 milionu korun. Mladíkovi hrozí až osm let odnětí svobody.

Policie muže obvinila z porušení autorského práva. „Prostřednictvím pachatelových stránek zhlédlo pirátské kopie mimořádně mnoho osob, například epizody čtvrté řady seriálu Teorie velkého třesku si pustilo téměř 650 tisíc lidí. Kromě příjmů z reklamy a bonusů za uploadované soubory obviněný inkasoval i za prodej triček a placek s motivy seriálů,“ uvedla ředitelka České protipirátské unie (ČPU) Markéta Prchalová.

Podezřelý údajně také umísťoval rozmnoženiny jednotlivých epizod na takzvané videoservery. Prchalová dodala, že ČPU muže už v listopadu 2010 vyzvala, aby svou nelegální činnost ukončil. Když výzvu neuposlechl, předala případ policii. Unie také vyčíslila škodu, kterou údajně způsobil.

„I když se počty zhlédnutí podařilo zjistit a prokázat u méně než pětiny souborů, dosahuje počet zjištěných zhlédnutí 1,5 milionu, a vyčíslená škoda tak činí téměř 15,t milionu korun,“ sdělila Prchalová.

Vloni v obdobném případu obžalovala policie sedmnáctiletého mladíka z Liberce, v jeho případě ČPU odhadla způsobenou škodu na 122 milionů korun.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.