Mynář bude za SPOZ kandidovat ve Zlínském kraji | E15.cz

Mynář bude za SPOZ kandidovat ve Zlínském kraji

Mynář bude za SPOZ kandidovat ve Zlínském kraji
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Hradní kancléř Vratislav Mynář bude kandidovat v předčasných volbách za Stranu práv občanů - zemanovci (SPOZ) ve Zlínském kraji. Jdeho kandidaturu doporučilo předsednictvo strany, Mynář ji přijal. Pokud bude zvolen, rozhodne se, zda zůstane kancléřem, nebo se stane poslancem.

Mynář novinářům řekl, že prioritní pro něj zůstává zajistit prezidentu Zemanovi kompletní servis. Pokud bude nutná jeho osobní účast v kampani, bude si na to brát neplacené volno.

Mynářův nadřízený, prezident Miloš Zeman, nemá s kandidaturou svého kancléře problém. Mynář by mohl setrvat ve své funkci na Pražském hradě, opustit by ji musel až tehdy, pokud by ve volbách uspěl.

„Jako kancléř by měl být nadstranický, ale jako občan má svá práva, jako každý jiný. A mimo jiné je i jeho právem kandidovat za tu stranu, kterou si zvolí,“ řekl Zeman o Mynářovi. Kancléř ale podle něj „samozřejmě nemá vyjadřovat stanoviska strany“.

Zástupci SPOZ oznámili, že novou posilou SPOZ je senátor Jozef Regec, který opouští ČSSD, ale senátorský mandát si ponechá.

Prezident již dříve uvedl, že bude zemanovce volit. „Kdysi jsem na sjezdu sociální demokracie řekl, že jako prezident jsem nadstranický, ale jako český občan si přeji úspěch ČSSD. A na tom nic nemění to, že osobně budu volit SPOZ, aby sociální demokracie příliš nezpychla nabytou mocí,“ sdělil.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!