Na Letné otevřeli olympijský park za 66 milionů. Stát dal 18 milionů | E15.cz

Na Letné otevřeli olympijský park za 66 milionů. Stát dal 18 milionů

try

I Česko má své zimní olympijské hry. Olympijští vítězové hokejový brankář Dominik Hašek, akrobatický lyžař Aleš Valenta a běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová včera večer zapálením ohně slavnostně otevřeli olympijský park na pražské Letenské pláni. Vybudoval ho za 66 milionů korun Český olympijský výbor (ČOV), čtvrtinu z této částky zaplatil stát.

„Doufám, že se tady bude návštěvníkům líbit, že si vyzkoušejí různé sporty a nebudou pouze radit sportovcům od televize,“ uvedl šéf ČOV Jiří Kejval, který je jedním z „otců“ projektu.

Kromě nezvykle teplého počasí se tvůrci „letenských ZOH“ potýkali i s protesty části veřejnosti. Proti parku Soči-Letná večer při slavnostním otevření protestovalo několik desítek lidí. Kritizovali, že stát investuje desítky milionů korun do areálu, kde budou všechna sportoviště k dispozici pouhých 17 dní.

OBRAZEM: Olympijský park na pražské Letné

ČOV jejich názory odmítá. Park za 66 milionů korun podle ČOV ze tří čtvrtin zaplatili sponzoři a partneři olympioniků. Ministerstvo školství přispělo 15 miliony korun, ministerstvo průmyslu a obchodu přidalo 3,2 milionu korun.

V souvislosti s výstavbou se také objevily spekulace, že park ČOV staví načerno. Stavební úřad Prahy 7 ale tyto informace popřel. Uvedl, že stavební řízení není třeba, a neshledal žádná pochybení ani při čtvrteční kontrole, uvedl mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

V olympijském parku na Letné si návštěvníci mohou vyzkoušet bruslení, běžkařský okruh s laserovou biatlonovou střelnicí, curlingovou plochu, k dispozici jsou i dvě hokejová hřiště nebo snowpark. Ti, kterým se sportovat nechce, mohou sledovat zápolení sportovců na velkoplošných obrazovkách.

Park bude od pátku 7. února do 23. února otevřen denně od 9:00 do 22:00

Autor: try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!