Náměstek ministra průmyslu Novotný vykonával neslučitelné funkce | E15.cz

Náměstek ministra průmyslu Novotný vykonával neslučitelné funkce

Karel Novotný, náměstek ministra průmyslu a obchodu
Karel Novotný, náměstek ministra průmyslu a obchodu
• 
ZDROJ: archiv K. Novotneho

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný (ČSSD) déle než deset měsíců vykonával dvě neslučitelné funkce, když byl zároveň zastupitelem Ústeckého kraje. Píše to pondělní krajské vydání deníku Dnes. Novotný se nakonec mandátu zastupitele vzdal. Náměstkem ministra je od loňského února.

„Ministerstvo vnitra dospělo k závěru, že v případě, kdy člen zastupitelstva kraje vykonává současně funkci náměstka ministra, naplňuje podmínky neslučitelnosti funkcí podle zákona o volbách do zastupitelstev krajů,“ sdělil deníku Josef Holek z tiskového odboru ministerstva vnitra. Novotný se podle listu mandátu vzdal poté, co se list začal o jeho střet zájmů zajímat.

„Již jsem zaslal dopis s rezignací na krajského zastupitele hejtmanovi Ústeckého kraje panu Oldřichu Bubeníčkovi. Tímto je toto téma pro mě uzavřeno,“ řekl Novotný.

Novotný byl v minulém volebním období náměstkem primátora Mostu, ČSSD vedl jako lídr i v podzimních komunálních volbách.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.