Náměstek ministra zemědělství Šnejdrla do konce roku skončí | e15.cz

Náměstek ministra zemědělství Šnejdrla do konce roku skončí

Budova ministerstva zemědělství
Budova ministerstva zemědělství
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Jim Killock via Flickr

ČTK, paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Náměstek ministra zemědělství Jindřich Šnejdrla (ČSSD) skončí ve funkci, nepřihlásil se do výběrových řízení vypsaných kvůli novému služebnímu zákonu. Šnejdrla ve funkci náměstka pro komodity, výzkum a poradenství působil skoro dva roky, dříve byl viceprezidentem Agrární komory.

„Učinil tak na základě vlastního rozhodnutí z osobních a rodinných důvodů,“ uvedl tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Hynek Jordán, výběrové řízení na nové náměstky stále běží. Podle služebního zákona se musí do konce roku vyhlásit výběrová řízení na odborné náměstky, dokončit se musí do poloviny příštího roku. „V našem úřadu se snažíme, aby byla dokončena do 31. prosince 2015,“ uvedl dříve Jordán.

Šnejdrla byl aktivní i politicky, například v roce 2012 se dostal do druhého kola senátních voleb na Vsetínsku, kde jej nakonec porazil Jiří Čunek (KDU-ČSL). Na ministerstvu nyní působí osm odborných náměstků a státní tajemník, dvě nová náměstkovská místa v letošním roce vznikla oddělením agendy potravin a evropských dotací.

Ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) má také 12 odborných zemědělských poradců. Do výběrových řízení se například také nepřihlásila Simona Hornochová, která je náměstkyní ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Autor: ČTK, paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video