Nečas odmítl ultimátum Věcí veřejných | E15.cz

Nečas odmítl ultimátum Věcí veřejných

Premiér Petr Nečas
Premiér Petr Nečas
• 
ZDROJ: ctk

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Premiér Petr Nečas (ODS) považuje požadavky Věcí veřejných za vydírání a ultimáta, které odmítl. VV podle něj nic nenavrhují, jen požadují. Předčasné volby nepokládá za šťastné řešení. V případě rozpadu vlády by ale měly být co nejrychleji.

„Příčiny nevěrohodnosti vlády jsou především ve Věcech veřejných,“ uvedl premiér. „V případě, že vývoj povede k rozpadu vlády, nebojím se ani rychlých předčasných voleb a považuji to za nejzodpovědnější postup vůči naší zemi,“ prohlásil předseda vlády.

Volby by se podle něj - pokud k tomu vývoj dospěje - měly konat dokonce v časnějším termínu než na podzim, společně s krajskými a senátními volbami. Důvodem je podle něj nutnost pracovat na přípravě „věrohodného státního rozpočtu“ pro příští rok, který vláda musí sněmovně předložit do konce září. To by vláda vzešlá z voleb na podzim nebyla schopna zvládnout. „Byla by to obrovská hrozba pro stabilitu této země,“ zdůraznil Nečas.

Grémium VV vyzvalo své ministry, aby podali demisi k 1. květnu. Podle informací ČTK tak učiní ve středu na zasedání koaliční vlády. Strana je ale připravena s koaličními partnery dál pokračovat ve spolupráci, pokud Nečas splní do 26. dubna vyjmenované podmínky a sestaví nový kabinet.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.