Novým šéfem Fortuny se stane Per Widerstrom. Střídá Radima Haluzu | E15.cz

Novým šéfem Fortuny se stane Per Widerstrom. Střídá Radima Haluzu

Novým šéfem Fortuny se stane Per Widerstrom. Střídá Radima Haluzu
Per Widerstrom
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK
čap

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group se stane Per Widerstrom. Nahradí Radima Haluzu, který firmu opustí na konci roku. Widerstrom dosud řídil interaktivní byznys britské sázkové společnosti Gala Coral Group.

Widerstrom nastoupí ve čtvrtém čtvrtletí, Haluza v období do konce roku zajistí předání funkce. Informaci potvrdil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Widerstrom vystudoval Londýnskou ekonomickou školu a ekonomickou univerzitu ve švédském Göteborgu v oborech financí, obchodního řízení a mezinárodního účetnictví. Pracoval také jako výkonný ředitel v mezinárodním provozovateli kurzových sázek Expekt.com, působil ve vedení sázkové skupiny Bwin.party a jako provozní ředitel ve firmě PartyGaming.

Aktivity těchto firem vedl i na Ukrajině, v Polsku, České republice, na Slovensku, ve Slovinsku a v Pobaltí.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Vývoj ceny akcií Fortuny za pět let:

Graf 17. 9. 2014.Graf 17. 9. 2014.Autor: capkova@mf.cz

Loni hospodařila s čistým ziskem 15,6 milionu eur, zhruba 426 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 26,4 procenta. Celková výše přijatých sázek loni meziročně vzrostla o 21,2 procenta na 567,2 milionu eur, přibližně 15,5 miliardy korun.

Autor: ČTK, čap
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!