Okamura se chce stát senátorem za Zlín

Tomio Okamura

Tomio Okamura Zdroj: E15

Podnikatel Tomio Okamura bude ve Zlínském kraji kandidovat jako nezávislý do Senátu. Svou účast v podzimních volbách zvažoval již déle, definitivní rozhodnutí oznámil v sobotu večer v Bojkovicích na Uherskohradišťsku při setkání s občany, informoval dnes Okamura.

Zlínský kraj si Okamura vybral podle svých slov proto, že z něj pochází rodina jeho matky a od dětství v něm pobývá. Bližší informace ke své kandidatuře zveřejní Okamura v tomto týdnu. Okamura je viceprezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Jediným důvodem kandidatury je podle jeho slov velká nespokojenost se současnou politickou situací v republice. „V demokracii není jiná cesta, jak to ovlivnit, než kandidovat a vytlačit ty, se kterými jsme tak nespokojení. Musíme být aktivní a přestat být lhostejní,“ řekl Okamura s tím, že chce ke kandidatuře podnítit také další schopné a bezúhonné lidi.

Okamura bude kandidovat ve volebním obvodu číslo 80, kde je senátorkou Jana Juřenčáková (STAN). Ta chce svůj mandát ve volbách obhájit, soupeřit s ní bude hejtman Stanislav Mišák (ČSSD) nebo starosta Luhačovic František Hubáček (ODS) a bývalý poslanec Ludvík Hovorka (KDU-ČSL). Komunisté nominovali otrokovického zastupitele Václava Ransdorfa.

Ve Zlínském kraji chce svůj mandát na Vsetínsku obhájit také senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL), utká se třeba s viceprezidentem Agrární komory ČR Jindřichem Šnejdrlou (ČSSD). V barvách nejsilnější vládní strany ODS kandiduje starosta Valašského Meziříčí Jiří Částečka a komunisté nominovali Vladimíra Místeckého, zastupitele Valašského Meziříčí. Vládní TOP 09/STAN naopak oznámila, že svého kandidáta na Vsetínsku nepostaví.