Penta koupila většinu v provozovateli nemocnic Nemos | E15.cz

Penta koupila většinu v provozovateli nemocnic Nemos

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investiční skupina Penta za stovky milionů korun koupila 90procentní podíl ve skupině Nemos, která provozuje tři nemocnice, vlastní v Ostrově a dvě si pronajímá v Sokolově a Sušici. Nemos také má polikliniku v Karlových Varech a ambulance v Karlovarském kraji. 

Hospodářským novinám to řekl Václav Jirků, který má v Pentě na starosti investice do zdravotnictví, napsal dnes IHNED.cz.

Penta loni koupila nemocnici ve Vrchlabí a do českého zdravotnictví chce podle Jirků dál investovat. "Nemos a Vrchlabí dělají dohromady asi 1,2 miliardy korun tržeb. Už se stáváme na trhu hráčem, ale v porovnání s našimi ambicemi - malým. Díváme se na další příležitosti," řekl deníku Jirků. Penta má podle něj zájem o nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem, jejíž prodej zbrzdil spor současných akcionářů.

Penta v Česku vlastní jednu z největších lékárenských sítí Dr. Max. Řetězec nemocnic, pojišťovnu a další zdravotnická zařízení vlastní na Slovensku a v Polsku.

Středoevropská investiční skupina Penta byla založena v roce 1994. Vedle zdravotnictví působí ve finančních službách, výrobě, maloobchodu a na realitním trhu. Spravuje jediný fond svých partnerů, akcionářů společnosti. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než 37.000 lidí a hodnota aktiv skupiny dosáhla v roce 2015 sedmi miliard eur (189 miliard Kč). Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video