Podporu českým potravinám, hlásá Babišovo hnutí ANO | E15.cz

Podporu českým potravinám, hlásá Babišovo hnutí ANO

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Napravo od politického středu bude stěžejní loviště voličů hnutí ANO podnikatele Andreje Babiše. Podle politologů bude ubírat hlasy především TOP 09, ODS a lidovcům.

Napravo od politického středu bude stěžejní loviště voličů hnutí ANO podnikatele Andreje Babiše. Podle politologů bude ubírat hlasy především TOP 09, ODS a lidovcům. Sliby o boji s nezaměstnaností a podpoře sociálně slabých však strana míří i na levicově smýšlející část veřejnosti. Zemědělský a potravinářský magnát akcentuje i témata přímo související s jeho byznysem.

Prvním bodem programu, který Babiš spolu s krajskými lídry svého uskupení koncem minulého týdne představil, je snaha „vytvořit z Česka opět dobrou značku“. To se prý podaří tehdy, až budou stát řídit lidé, kteří „něco dokázali“. „Chceme lepší podmínky pro české firmy a živnostníky, kteří zde platí daně. Chceme lepší životní standard pro ty, kteří chtějí pracovat a mají odvahu stát na vlastních nohou. Chceme prosperující stát, který zajistí lepší podmínky mladým rodinám, sociálně slabým, dlouhodobě nemocným i důstojný život seniorů,“ píše se v programu loni zaregistrované strany.

Podnikatelům chce Babiš pomoci například tak, že zpřehlední systém daňových výjimek. A zaměří se na podporu zemědělců a potravinářů. „Naši potravináři umějí vyrobit kvalitní potraviny, jako to uměli vždy. Jen je všechny nesmí podtrhávat stát,“ řekl majitel společnosti Agrofert Holding.

Pokud strana ve volbách uspěje a stane se součástí případné vládní koalice, Babiš nehodlá přijmout ministerstvo, kde by mohl mít vliv na své současné podnikatelské aktivity. Případnou spolupráci s KSČM vylučuje, ani s ČSSD ji nevidí jako reálnou. ANO dnes zahájí v Plzni turné po regionech.

David Klimeš: Strany hledají Superstar

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video