Policie obvinila 40 bývalých zastupitelů Prahy 11 kvůli prodeji pozemků | E15.cz

Policie obvinila 40 bývalých zastupitelů Prahy 11 kvůli prodeji pozemků

Volná plocha u ulice Ryšavého, Praha 11
Volná plocha u ulice Ryšavého, Praha 11
• 
ZDROJ: SJu, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili 40 bývalých zastupitelů Prahy 11 a jednoho zaměstnance tamní radnice kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního majetku v letech 2010 a 2011. Škoda činí téměř 20 milionů korun. Mezi stíhanými je i starosta Dalibor Mlejnský. Na případ upozornil Český rozhlas.

Podezřelí schválili prodej v rozporu se zákonem o hlavním městě Praze. Nyní čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a z porušení povinnosti při správě cizího majetku, uvedla mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Obvinění se má týkat tehdejších zastupitelů z řad ODS, ČSSD a KSČM. Policisté prošetřují prodej pozemků, jež se nacházejí podél ulic Ryšavého, Stříbrského a Ke Stáčírně. Prodej pozemků u ulice Stříbrského by se měl týkat ještě rozhodnutí zastupitelstva zvoleného v letech 2006 až 2010.

Zastupitelé vinu odmítají

Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (dříve ODS, nyní bezp.) se k obvinění nechtěl blíže vyjadřovat. „Obvinění jsem převzal a předal svému právnímu zástupci. Stanovisko zatím nemám,“ napsal v textové zprávě Mlejnský.

Bývalý zastupitel za ČSSD Miroslav Svoboda obvinění považuje za účelové. Detektivové s ním totiž přišli dva dny před volbami. Bývalý zastupitel Jiří Janeček vinu necítí. „Můžu potvrdit, že jsem dostal dopis, který byl adresován 7. října. Vyzvedl jsem si ho v pátek. Tedy v den voleb. Osobně se cítím v bodech, ve kterých jsem obviněn, nevinně,“ řekl Českému rozhlasu.

Policie prošetřuje prodej majetku za šest let

Policisté z Útvaru odhalování organizovaného zločinu zasahovali na radnici Prahy 11 loni na podzim, kdy si odnesli údajně dokumenty a počítače z majetkoprávního odboru. Starosta Dalibor Mlejnský tehdy uvedl, že si policisté vzali dokumenty týkající se úplatného převodu majetku za posledních šest let a privatizace bytů.

Opoziční zastupitelé Mlejnského a vedení Prahy 11 dlouhodobě kritizovali za některé zakázky nebo prodeje pozemků. Mlejnský vždy kritiku odmítal.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video