Politický matador Kubera zřejmě zůstane primátorem Teplic | E15.cz

Politický matador Kubera zřejmě zůstane primátorem Teplic

Senátor Jaroslav Kubera
Senátor Jaroslav Kubera
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

V Teplicích pravděpodobně vznikne koalice ODS, ČSSD a hnutí Moje Teplice - TOP 09, kterou mají podpořit ještě další zastupitelé z jiných stran. Primátorem by tak i v dalším volebním období měl zůstat Jaroslav Kubera z ODS, jenž lázeňské město vede už 20 let. Strany budoucí koalice už dolaďují programové prohlášení.

Trojkoalice ODS, ČSSD a hnutí Moje Teplice - TOP 09 získá v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu 13 hlasů a potřebuje tak podporu minimálně jednoho zastupitele, který kandidoval za jiné uskupení. Lídr TOP 09 Petr Měsíc potvrdil, že právě o takové formě spolupráce strany jednají. „Ano, koalice je reálná,“ řekl Měsíc.

Kubera nechce složení budoucí koalice komentovat. Potvrdil jen, že dál vyjednává o programu pro příští čtyři roky. „Ladíme program tak, abychom získali podporu i ostatních volebních stran. Děláme průřez ze všech programů, takže všechny volební strany se tam najdou. Očekáváme tedy podporu od těch, kteří zrovna nebudou radní,“ řekl Kubera.

Podle informací agentury ČTK by v programovém prohlášení měla být mimo jiné regulace hazardu nebo výstavba cyklostezek a sportovišť.

Komunální volby v Teplicích vyhrála ODS
Pro občanské demokraty hlasovalo 26,74 procenta voličů a v zastupitelstvu bude mít osm křesel. Druhá Volba pro Teplice dostala 20,4 procenta a získá šest zastupitelů. Třetí ANO bude mít za 15,63 procenta hlasů čtyři křesla. V zastupitelstvu zasednou i tři členové KSČM (10,49 procenta), tři sociální demokraté (10,33 procenta), dva zástupci koalice Moje Teplice - TOP 09 (6,50 procenta) a jeden zástupce hnutí Pro sport a zdraví - Teplice (5,38 procenta).

Vyjednávání v Teplicích ztížila podmínka, kterou si hned po volbách dalo hnutí ANO a Volba PRO! Teplice, tedy že primátorem už nemá být Kubera. Obě hnutí tak pravděpodobně skončí v opozici. TOP 09 potvrdila, že je připravena Kuberu v čele města podpořit.

„Pro mě důležitější, aby Teplice měly na další čtyři roky plán toho, co chtějí udělat, a aby to odpovídalo cílům všech stran, nejen těch, které se na tom podílejí koaličně, ale které jsou i v opozici. A to je podstatnější, jestli bude primátorem Kubera nebo někdo jiný,“ vysvětlil Měsíc.

Sám Kubera to, že bude obhajovat primátorský post, nepotvrdil ani nevyvrátil. „Počkejte do ustavujícího zastupitelstva,“ doplnil. Nově zvolení zastupitelé se poprvé sejdou v pátek 7. listopadu. Kromě nového vedení města budou volit i členy komisí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.