Požár v hradecké Tesle způsobil škodu za asi pět milionů korun | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Požár v hradecké Tesle způsobil škodu za asi pět milionů korun

Požár v hradecké Tesle způsobil škodu za asi pět milionů korun
Požár v hradecké Tesle
• 
ZDROJ: HZS Královéhradeckého kraje

ČTK

Požár v noci na úterý v bývalém podniku Tesla v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého způsobil podle předběžného odhadu škodu asi za pět milionů korun. Původní odhad škody činil přes milion korun. Jeden člověk byl při požáru lehce zraněn. Řekla to mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Požár likvidovalo pět jednotek hasičů. Policie v pondělí uvedla, že příčinou ohně by mohla být technická závada.

Oznámení o požáru výrobní technologie hasiči přijali v pondělí v 19:43. "Požár vznikl v nejvyšším, čtvrtém patře budovy, kde se v tu chvíli nacházeli zaměstnanci ve výrobě. Všechny osoby se stihly před rozšířením požáru evakuovat," uvedla mluvčí.

Kvůli tomu, že v budově byly různé chemikálie a při požáru hořelo hodně různých materiálů, museli hasiči zasahovat v dýchací technice. "I z toho důvodu byl na místo zásahu povolán protiplynový kontejner, kde mají hasiči v zásobě dostatek dýchací techniky, kterou si průběžně po dobu zásahu vyměňovali," řekla mluvčí.

Tlak na Teslu stupňují i menší investoři, stačí jim k tomu Twitter a drony

Oheň hasiči dostali pod kontrolu před devátou hodinou večer. Následně se zaměřili na vyhledání a uhašení skrytých ohnisek. Zakouřený objekt hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Dohled nad požářištěm pak měla jedna jednotka dobrovolných hasičů.

"Na místě začal pracovat bezprostředně po zahájení zásahu také vyšetřovatel hasičů. Další průzkum požářiště se uskuteční po jeho vychladnutí dnes," řekla mluvčí.

Požár zničil zámek v Horním Maršově, škoda se odhaduje na miliony korun

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!