Praha prodlouží platnost karet opencard o dva roky, rozhodla rada

ilustrační foto

ilustrační foto Zdroj: Sedmicka

Praha prodlouží platnost karet opencard o dva roky. Rozhodla o tom dnes rada města, řekla Tereza Králová z tiskového oddělení magistrátu. Platnost karty si bude možné prodlužit od začátku června. Podle radní Evy Vorlíčkové (TOP 09) to bude zdarma.

Prodlužovat se budou karty, jejichž platnost končí v období od 1. srpna letošního roku do 31. července příštího roku. Od začátku června si o to budou moci lidé požádat v zákaznickém centru v paláci Adria a Škodově paláci v Jungmannově ulici.

Ti, kteří kartu používají jako tramvajenku, si budou moci její platnost prodloužit nejpozději od 1. července zasunutím do validátoru. Validátory jsou umístněny ve stanicích metra.

Bez prodloužení by letos vypršela platnost karet asi 300.000 držitelům. Podle Vorlíčkové ale asi třetina z nich nemá kartu aktivní a nepoužívá ji. Kartu opencard vlastní přes 950.000 lidí, slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny. Je možné na ni získat také slevy.

Kritizovaný projekt opencard už stál kolem miliardy korun. Projekt především v počátku provázely problémy a nevýhodné smlouvy. Protikorupční policie loni obvinila pět úředníků z pražského magistrátu, všichni čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku.