Prahu v kauze Škodova paláce zastupuje kancelář Císař, Češka, Smutný | E15.cz

Prahu v kauze Škodova paláce zastupuje kancelář Císař, Češka, Smutný

Současné magistrátní sídlo, Škodův palác
Současné magistrátní sídlo, Škodův palác
• 
ZDROJ: SJu CC BY-SA 3.0 Wikimedia-Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vedení Prahy schválilo výběr právní kanceláře, která má město zastupovat v kauze Škodova paláce. Radní rozhodli, že to bude kancelář Císař, Češka, Smutný. Uvedl to náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kancelář bude město zastupovat ve sporu s majitelem paláce, firmou Copa Retail o výši nájemného. Za své služby si právní kancelář účtuje 1250 korun za hodinu bez DPH.

Jde již o čtvrtou advokátní kancelář, která má v této kauze Prahu zastupovat. Té první vypovědělo město smlouvu, druhou smlouvu Praha odvolala po skandálu s mailovou komunikací primátorky Adriany Krnáčové (ANO) s šéfkou Copa Retail. Třetí smlouvu odmítla vybraná advokátní kancelář kvůli chybějící důvěře vůči klientovi.

Kancelář Císař, Češka, Smutný skončila na druhém místě nedávno uzavřeného výběrového řízení. Jeho vítěz, kancelář Toman, Devátý & Partneři odmítla s Prahou podepsat smlouvu kvůli chybějící důvěře právníků vůči primátorce. „Když vítěz odmítl podepsat smlouvu, vybrali jsme kancelář, která se umístila hned za ní,“ uvedl Dolínek. Pražský městský soud přeložil jednání o sporu mezi Prahou a firmou Copa Retail na 23. září, původně se mělo konat ve středu 3. června.

Kritika opozice

Postup města kritizovala opoziční ODS. „Odložení soudního řízení o ceně pronájmu Škodova paláce a celá anabáze snahy o (ne)výběr advokátní kanceláře jen dokumentuje neschopnost současného vedení města. Město neposkytuje v této věci žádné informace a chová se netransparentně,“ uvedl předseda pražské ODS a opoziční zastupitel Filip Humplík.

Město se u soudu dožaduje změny nájemného. Za budovu v centru města celkem vyplatilo asi 1,5 miliardy. Soud už dvakrát žalobu města zamítl. Nájemní smlouvu město uzavřelo v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) a následně se do Škodova paláce sestěhovala většina úředníků magistrátu. Po uplynutí dlouhodobého pronájmu by celková částka vyplacená městem převýšila 4,4 miliardy korun.

Kauza Škodova paláce pokračuje: Obchodní spor přerostl v politikum

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.