Pražští radní udělali krok k zakoupení Ďolíčku | E15.cz

Pražští radní udělali krok k zakoupení Ďolíčku

ČTK

Pražští radní souhlasili s vrácením pozemku u fotbalového stadionu Ďolíček, který měla svěřený do správy městská část Praha 10. Na tiskové konferenci po jednání rady to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Je to krok k tomu, aby Praha jednala s majitelem stadionu jednat o koupi. Vrácení pozemku, o kterém ještě bude ve čtvrtek jednat pražské zastupitelstvo. žádalo hlavní město od městské části. Byla to ze strany magistrátu podmínka, jinak by stadion, na kterém hraje prvoligový klub Bohemians Praha 1905, od majitele nekoupil.

Stadion vlastní soukromá společnost Bohemians Real, jeho odhadovaná cena je 140 milionů korun.

Sousední pozemek s parkovištěm dosud spravovala městská část. Začátkem prosince zastupitelé Prahy 10 schválili vrácení pozemku a na podzim memorandum, v němž žádají zachování parkovacích míst, koridoru kolem Botiče nebo vybudování náměstíčka v případě zástavby pozemku.

O převodu se jedná už od roku 2011 a ligovým fotbalistům způsobuje nejistota ohledně stadionu značné potíže. Majitel stadionu má s Bohemians Praha 1905 uzavřenou nájemní smlouvu do konce soutěžního ročníku 2016/17.

Stadion chtěla nejdříve koupit městská část, minulé vedení Prahy s tím ale nesouhlasilo. Městská část se s majitelem proto chtěla na ukončení kupní smlouvy dohodnout, nakonec ji jednostranně vypověděla.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!