Psali o mně ve Financial Times, chlubil se Babiš. Autora článku přitom osočoval z psaní nesmyslů | E15.cz

Psali o mně ve Financial Times, chlubil se Babiš. Autora článku přitom osočoval z psaní nesmyslů

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci po schválení zákona o střetu zájmů nezapomněl zdůraznit to, co považuje za své úspěchy ve funkci ministra financí. Uvedl mimo jiné, že díky němu má slovo České republiky v Evropské komisi opět váhu a argumentoval i tím, že "je v Bruselu známý" a jeho osobě věnoval článek i prestižní list Financial Times. Jejich redaktorovi přitom Babiš vyčítal, že ho neoprávněně srovnává s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a dalšími kontroverzními politiky.

Před necelým rokem rokem zveřejnil list Financial Times speciální článek s názvem "Oběd FT s Andrejem Babišem".

Hned v úvodu setkání přitom český ministr financí osočuje redaktora FT Henryho Foye z toho, že píše nesmysly. Babišovi vadilo zejména údajné přirovnání jeho osoby ke kontroverzním politikům typu Silvia Berlusconiho, Viktora Orbána či Roberta Fica.

Foy ovšem dle vlastních slov o Babišovi takto nikdy nepsal. V článku ale popisuje, že pokoušet se ministrovi něco vysvětlovat je marná snaha. Autor také zmiňuje, jak byl Babiš během svého půlhodinového monologu natolik k nezastavení, že se číšník dvakrát marně pokoušel přijmout objednávku.

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video