Ředitelství úředníků stále rozděluje politiky. Jednání dohodu nepřineslo | E15.cz

Ředitelství úředníků stále rozděluje politiky. Jednání dohodu nepřineslo

Premiér Bohuslav Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Koalice není ani po večerním jednání s opozicí blíže dohodě na generální ředitelství státní služby, jehož existenci zejména pravice odmítá. V ostatních sporných bodech ale bude shoda na úpravách možná. K dalšímu jednání se zástupci stran sejdou ve středu večer po schůzce koaliční rady.

Shoda podle účastníků jednání panuje na tom, že zákon o státní službě musí platit od začátku příštího roku. Předmětem středeční schůzky by podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky mělo být i to, jakým způsobem se bude ubírat páteční pokračování ve schvalování služebního zákona.

Sobotka připustil možnost kompromisních řešení směrem k větší propustnosti státní správy i pro kandidáty mimo tuto sféru, zrušení odborných úřednických náměstků a výhod pro úředníky až po odsloužení čtyř let, nikoli navrhovaných tří. Koalice ale nechce ustoupit od úpravy generálního ředitelství státní služby. Během úterka ale očekává od opozice návrhy konkrétních řešení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.