Registr vozidel s výjimkou Pardubic ráno fungoval | E15.cz

Registr vozidel s výjimkou Pardubic ráno fungoval

registr vozidel
registr vozidel
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nový registr vozidel, jehož provoz tři týdny provázely problémy, dnes ráno fungoval vyjma Pardubic. V Pardubicích se ho nepodařilo systém spustit. Úředníci tam proto ani nezačali vydávat pořadové lístky a před zamčeným úřadem zůstaly tři desítky lidí.

Ministerstvo dopravy zatím nemá žádné informace o tom, že by systém někde nefungoval, řekl před 09:00 Roman Kluzák z tiskového oddělení ministerstva. Situaci na jednotlivých registračních pracovištích ministerstvo dopravy neustále monitoruje. Registr vozidel do 09:00 fungoval bezproblémově například v Brně, Jihlavě, Liberci a Plzni.

Na tom, zda bude registr vozidel funkční, závisí osud ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM). Minulý týden mu v souvislosti s potížemi systému dal ultimátum premiér Petr Nečas a oznámil, že pokud bude systém dále kolabovat a nebude možné vyřizovat žádosti o registraci vozidel a další úkony, očekává od Dobeše rezignaci.

Fungování registru bude dnes podrobně sledovat i Dobešova stranická kolegyně a místopředsedkyně vlády Karolína Peake, podle níž je nutné, aby registr fungoval bezchybně. Po zajištění fungování registru musí prý následovat hloubkový audit jak k funkčnosti registru, tak k jeho ceně i formě, jakou byla zakázka na jeho vytvoření zadána, vyzvala Peake.

vozidel se s problémy potýká již od svého spuštění 9. července. Systém pro nový registr stál 37 milionů korun a pro ministerstvo dopravy ho vyvíjela jej firma ATS-Telcom Praha. Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru, obnos ale může být snížen o sankce za nefunkčnost systému, který provázejí vážné problémy třetí týden od uvedení do provozu. Starý registr do konce června provozovalo ministerstvo vnitra.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.