Rekonstrukce Janouškovy nehody rozzlobila Pražany

Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce

Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce Zdroj: ctk

Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce
Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce
Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce
Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce
Roman Janoušek, nehoda, rekonstrukce
6
Fotogalerie
V pražské Vyskočilově ulici pokračuje prověrkami výpovědí svědků rekonstrukce nehody, při které podle policie opilý lobbista Roman Janoušek srazil 23. března jedenapadesátiletou ženu. U některých přihlížejících vyvolala opatření v souvislosti s rekonstrukcí negativní emoce.

„Nakradl si miliony za dobu primátorování (Pavla) Béma a ještě budeme platit tohle divadlo,“ rozčilovala se starší paní. Jiný muž se zase domáhal přechodu přes uzavřenou vozovku s tím, že bydlí na druhé straně a nevidí důvod, proč by měl obcházet policejní zátaras.

„Chápeme rozhořčení některých lidí, ale uzávěrka je nutná z důvodu ochrany svědků a objektivity vyšetřování,“ řekla novinářům Ivana Ježková, mluvčí královehradecké policie, která má vyšetřování na starosti.

Úvod rekonstrukce přinesl dopravní problémy, když půlhodiny před začátkem policie uzavřela silnici, přestože původně bylo oznámeno, že autobusy hromadné dopravy budou moci místem obousměrně projíždět. Rozzlobení lidé vystupovali z autobusů a odcházeli na nejbližší stanici metra pěšky.

„Policie se nedohodla s naším vedením a lidé budou celý den nadávat nám,“ povzdechl si jeden z řidičů z kolony autobusů ve směru od Michle. Autobusovou dopravu policie po několika minutách obnovila.

Policisté vozili na místo nehody svědky jednoho po druhém. Za pomocí drobné figurantky i figuríny s blonďatou parukou simulovali podobu střetu Janouškova porsche s ženou. Rekonstrukci za přítomnosti soudních znalců a právních zástupců organizoval policista s mikrofonem. „Ještě jednou přeměříme toto vozidlo, pak následné vozidlo,“ dirigoval své pomocníky.

Rekonstrukce bude pokračovat i v neděli. Dnes by se ji mělo zúčastnit osm svědků, nedělního vyšetřovacího pokusu sedm. Policie nekomentovala, zda se jedná o stejné lidi.

Podle státní zástupkyně Jitky Rybenské se policie snaží zjistit, jestli mohli svědci vidět událost tak, jak ji popsali ve svých výpovědích. Výsledek také ovlivní vypracování několika znaleckých posudků.

Policie viní Janouška z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. Janoušek se rekonstrukce podle svého advokáta Víta Širokého účastnit nebude. Média v uplynulých dnech uvedla, že se obviněný zdržuje v Chorvatsku. Podle žalobkyně jeho účast není pro provedení vyšetřovacího pokusu nezbytná.