RWE propustí další dva tisíce lidí | E15.cz

RWE propustí další dva tisíce lidí

RWE
RWE
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vag, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá energetická firma RWE plánuje zrušit v Evropě dalších nejméně dva tisíce pracovních míst. Píše o tom dnes německý list Rheinische Post s odvoláním na zdroje z odborové organizace. Na konci března RWE, která působí i v Česku, měla 72 058 zaměstnanců. Uvažované propouštění se nemá týkat tuzemské pobočky.

Podle jednoho ze zdrojů by skupina mohla zrušit až pět tisíc pracovních míst. Vedení firmy mělo o svých plánech informovat odborový svaz minulý týden. Mluvčí firmy se pro list odmítl ke zprávě vyjádřit, pouze potvrdil, že vedení jedná o nutných krocích se zástupci odborů. Rozhodnutí představenstva by mělo být známé na počátku srpna. Zdroj z firmy již v prosinci agentuře Reuters řekl, že RWE plánuje v příštích letech propustit osm tisíc zaměstnanců. RWE v té době pouze potvrdila, že plánuje propouštění, přesnější údaje však neposkytla.

V České republice RWE zaměstnává 4800 lidí a o plošném propouštění firma neuvažuje. „Avizované snižování v rámci koncernu nebude mít na pracovníky v ČR žádný zásadní dopad,“ upřesnil serveru E15.cz mluvčí RWE Martin Chalupský. Do celkových personálních stavů může významně promluvit pouze plánovaný prodej Net4Gas. „S realizací celé transakce počítáme však až v příštím roce a v jejím výsledku odejde s novým majitelem přibližně 500 zaměstnanců,“ doplnil mluvčí.

RWE je nejsilnějším hráčem na českém trhu s plynem. Dodává zde zemní plyn více než dvěma milionům zákazníků. RWE Transgas pak odpovídá za nákup a tranzit zemního plynu a jeho velkoobchod. RWE Gas Storage se zabývá skladováním plynu, , kterou firma prodává, provozuje síť tuzemských plynovodů. Loni v ČR čistý zisk skupiny stoupl o pět miliard na 14,1 miliardy korun.

Autor: vag, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video