Šéf Juty Hlavatý odmítl post lídra ANO v Královéhradeckém kraji | E15.cz

Šéf Juty Hlavatý odmítl post lídra ANO v Královéhradeckém kraji

Šéf Juty Hlavatý odmítl post lídra ANO v Královéhradeckém kraji
Jiří Hlavatý, majitel a ředitel textilky Juta
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Generální ředitel textilky Juta a senátor Jiří Hlavatý odmítl místo lídra hnutí ANO pro krajské volby v Královéhradeckém kraji. Hlavatý to zdůvodnil tím, že za sebe nenašel náhradu do vedení firmy. Kandidátku hnutí ANO v tomto kraji by měla vést náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, informuje deník Dnes.

„Kdybych se rozhodl kandidovat, šel bych do toho naplno. Z Juty bych musel odejít, což si nyní neumím představit,“ řekl Hlavatý. Podle něj má firma kvůli sankcím uvaleným na Rusko a devalvaci rublu ztrátu stovek milionů korun. „Jutě se teď musím věnovat daleko víc,“ uvedl Hlavatý, který se na kandidátce nejspíš spokojí s méně viditelným místem.

Současný hejtman hradeckého kraje a senátor Lubomír Franc již oznámil, že svou funkci v čele kraje nebude obhajovat. Do voleb by jako lídři měli jít například šéf krkonošských horských záchranářů Adolf Klepš (TOP 09), poslanec a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD) či náměstek hradeckého hejtmana Otakar Ruml (KSČM).

V čele kandidátky STAN a Východočechů budou starosta Vrchlabí Jan Sobotka a poslankyně Martina Berdychová, o jejich pořadí se rozhodne do konce ledna.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!