Šlouf: Zemanovi jsem pomáhal s kampaní a hodlám i nadále | E15.cz

Šlouf: Zemanovi jsem pomáhal s kampaní a hodlám i nadále

Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf přiznal, že Miloši Zemanovi pomáhal s předvolební kampaní. Zkoušel například vyjednat podporu u KSČM, ODS i KDU-ČSL. Finančně prý na předvolební propagaci nepřispíval. Zemanovi je připraven radit i při výkonu prezidentské funkce, pokud si to vítěz přímé volby hlavy státu bude přát. Šlouf to dnes řekl novinářům v Top hotelu, kde měl Zeman volební štáb. Zeman poté v České televizi uvedl, že Šlouf nemluvil pravdu.

„Nemůžu popřít, že bych nemluvil třeba s vedoucími představiteli ODS v Praze, s vedoucími představiteli republikových lidovců. Tak, jak jsme se potkávali, tak jsme o tom hovořili,“ odpověděl Šlouf na otázku, jestli jednal o podpoře pro Zemana s představiteli politických stran. Praha je podle něj „malé město“, kde není problém potkat lidi, kteří s ním prý chtěli různé věci konzultovat.

„Jednal jsem s některými pány, mými vrstevníky, například s Vladimírem Remkem , který je stejně starý jako já a znám ho od jeho návratu z kosmu,“ řekl Šlouf. První a jediný československý kosmonaut a dnes europoslanec za KSČM byl dnes hostem v Zemanově štábu. Komunisté také Zemana podpořili v kampani poté, co Remek kandidovat na hlavu státu odmítl.

Šlouf prohlásil, že je připraven Zemanovi i nadále pomáhat, pokud si to vítěz prezidentské volby bude přát. „Byla doba, kdy jsem mu vlastně organizoval jako premiérovi všechny oblasti,“ řekl novinářům. Nyní prý počká, jestli bude jeho pomoci zapotřebí a v jaké oblasti bude Zeman chtít případně radit.

Zeman: Šlouf nemluvil pravdu

Zeman při večerním rozhovoru v České televizi zopakoval, že jeho spolupráce se Šloufem skončila již před několika lety. „Řekněme, že nemluvil pravdu,“ odpověděl na dotaz, zda Šlouf ohledně své účasti na kampani lhal. „Já přece vím, kdo je v mém volebním štábu. (…) Miroslav Šlouf tam ani nikdy nebyl, natož abych se s ním radil,“ uvedl Zeman. „Pochopte, že kdyby vy jste byl na jeho místě a nějaký novinář se vás zeptal, jak jste významný, tak - jemně řečeno - svoji roli poněkud přeceníte,“ vysvětlil Šloufovy výroky z Top hotelu.

Zeman se v předvolební kampani ke Šloufovi nehlásil. Zmiňoval ho spíše jako bývalého poradce, s nímž však již v současnosti nespolupracuje. „Já jsem v podstatě tento koncept naší rozluky v kampani vymyslel,“ řekl dnes Šlouf. Zeman prý jeho nápad respektoval. „A byl jsem tomu rád, protože jsem nechtěl, aby jeho kampaň byla o mně,“ dodal.

Do Zemanova Štábu dnes Šlouf dorazil těsně před uzavřením volebních místností. Podle jeho vyjádření za tím byla taktika. „Nechtěl jsem před druhou hodinou dávat žádná interview, s nikým se bavit, protože jsem považoval sečtení hlasů za rozhodující okamžik celé volební kampaně ve smyslu úspěchu svého kandidáta,“ vysvětlil novinářům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video