Soud vrátil k novému jednání žalobu Rittiga na protikorupční fond | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Soud vrátil k novému jednání žalobu Rittiga na protikorupční fond

Soud vrátil k novému jednání žalobu Rittiga na protikorupční fond
Ivo Rittig
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Odvolací Vrchní soud v Praze v úterý vrátil k novému projednání žalobu lobbisty Iva Rittiga na fond proti korupci. Podle soudkyně vrchního soudu Romany Vostrejšové obsahuje předchozí rozhodnutí formální chyby. Rittigovi vadí tisková zpráva, ve které je spojovaný s údajně předraženými jízdenkami pražského dopravního podniku.

Rittig chce odškodnění za údajně nepravdivé tvrzení, že je spojený s kauzou předražených jízdenek pražského dopravního podniku. Městský soud v Praze mu nedal loni v červnu za pravdu, proti čemuž se Rittig odvolal. Rittig se v úterý, podobně jako v minulosti, jednání nezúčastnil.

Podnikatel chce omluvu za tvrzení fondu v tiskové zprávě z prosince 2011. Lobbista, který dlouhodobě žije v Monaku, tvrdí, že ho fond poškodil v osobních i obchodních vztazích.

Pražský městský soud Rittigovu žalobu zamítl před rokem s tím, že fond prokázal pravdivost svých závěrů včetně propojení Rittiga s dopravním podnikem. Po právu tak prý použil ve spojení se slovem „pravděpodobně“ tvrzení, že Rittig byl konečným příjemcem 17 haléřů za každý prodaný lístek městské dopravy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!