Sportovní hala Královka na Letné se zatím opravovat nebude, Praha zrušila tendr | E15.cz

Sportovní hala Královka na Letné se zatím opravovat nebude, Praha zrušila tendr

ČTK

Praha zrušila tendr na opravu a dostavbu sportovní haly Královka na Letné nedaleko Stromovky. 

Jako jediný zájemce zakázku na opravu haly a přístavbu administrativní části za odhadem 37,5 milionu korun bez daně z přidané hodnoty se přihlásila firma Metrostav. Vyplývá to ze schválených usnesení rady. Radní zakázku na opravy sportovní haly vypsali loni v létě.

Sportovní hala by se měla zvětšit o nástavbu. V pátém až osmém patře vznikne administrativní prostor s 620 metry čtverečními.

Developeři: Nové pražské byty budou stát podobně jako ty ze západních metropolí

Stavební práce mají zahrnovat také opravu vnějšího pláště a střechy, do které zatéká a hrozí poškození položené palubovky. Navážou na rekonstrukci z roku 2014, při které byla mimo jiné upravena hrací plocha a vzniklo nové zázemí pro sportovce i veřejnost. 

Sportovní areál Královka se nachází nedaleko fotbalového hřiště Sparty. Hala slouží pro pořádání domácích i mezinárodních sportovních, ale i kulturních a společenských akcí. K dispozici je velký sál s hledištěm pro téměř 2200 lidí. Malý tréninkový sál může kromě sportovních akcí sloužit mimo jiné jako pódium. Letos v červnu se má v hale konat Mistrovství Evropy v basketbale žen.

Podívejte se, jak proběhla částečna rekonstrukce haly v minulosti: 

OBRAZEM: Jak se zahušťují Letňany. Podívejte se na nové sídliště na polích

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!