Stát nakoupí karimatky a spací pytle, poslouži při povodních | E15.cz

Stát nakoupí karimatky a spací pytle, poslouži při povodních

Stát nakoupí karimatky a spací pytle, poslouži při povodních
Zaplavené domy v Ústí nad Labem
• 

ČTK

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) poptává 800 spacích pytlů, 1500 karimatek a 200 skládacích lůžek. Podle SSHR mají být použity při řešení krizových situací, mimořádných událostí a pro zabezpečení migrační vlny. Součástí zakázky v hodnotě zhruba 1,4 milionu korun je 22 500 kusů jednorázového plastového jídelního nádobí.

„Musíme být připraveni na nejrůznější krizové situace. Tyto zásoby budou určeny pro nouzové ubytování obyvatel, například při povodních. A mohou být také využity při zvládání migrační vlny velkého rozsahu,“ sdělil mluvčí SSHR Jakub Linka. Dodal, že SSHR nevypisuje podobnou zakázku poprvé, kromě Česka mohou být podle něj tyto věci v rámci humanitární pomoci poskytnuty do zahraničí.

SSHR loni v souvislosti s migrační krizí poslala materiál za celkem dva miliony korun do makedonského Skopje. Čtyři nákladní auta tam odvezly asi 10 tisíc přikrývek, 500 spacích pytlů, 5000 pláštěnek, 4880 izotermických fólií a dvě elektrocentrály. Pomoc tehdy schválil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!