Stát se podívá na zbohatlíky. S Monakem podepsal dohodu o informacích | E15.cz

Stát se podívá na zbohatlíky. S Monakem podepsal dohodu o informacích

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká republika podepsala v uplynulých dnech dohodu s Monakem ohledně výměny informací v daňových záležitostech. Dohoda pomůže v boji proti případným daňovým únikům. O Monaku jako daňovém ráji se přitom nedávno v Česku rozproudila debata kvůli wimbledonské vítězce Petře Kvitové. V Monaku také trvale žije například podnikatel Ivo Rittig.

„Přínosem uzavřené dohody je možnost dožádání příslušného orgánu smluvního státu o veškeré informace potřebné ke správnému zjištění, stanovení a zajištění úhrady daní. Informace získané na základě této dohody mohou být také využity v rámci odhalování daňové trestné činnosti jako tzv. operativní informace,“ uvedlo ministerstvo financí.

Smlouva s Monakem je další z řady dohod, které Česko uzavírá s tzv. daňovými ráji. Dosud bylo uzavřeno 13 takových dohod. Na počátku července se na sociální síti Facebook objevil názor, že Kvitová by měla přijít o občanství, když žije kvůli výhodnějším daňovým zákonům v Monaku. Sdílel ho například i poslanec Stanislav Huml.

Monako – evropský daňový ráj

Všichni už jsou v Monaku

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.