Úsvit a Národní zájmy se mají spojit v řádu týdnů | E15.cz

Úsvit a Národní zájmy se mají spojit v řádu týdnů

předseda klubu poslanců Úsvitu Marek Černoch
předseda klubu poslanců Úsvitu Marek Černoch
• 
ZDROJ: E15 - Marek Schwarzmann

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ke spojení hnutí Úsvit a strany Národní zájmy, kterou založili nezávislí poslanci hlásící se k Úsvitu, by mělo dojít do dvou až tří týdnů. Po jednání celostátní konference Úsvitu to řekl předseda jeho poslaneckého klubu Marek Černoch.

Na konferenci podle něj řešili především procesní záležitosti. Členové strany, kterých je v současné době sedm, se bavili o situaci ve straně, fungování poslaneckého klubu nebo hospodaření strany. „Dál funguje integrační proces. Je to otázka 14 dnů, tří týdnů, než dojde k integraci a utvoříme jeden subjekt,“ řekl Černoch.

Návrh na založení nové strany vznikl v době rozepří mezi většinou poslanců hnutí a jeho tehdejším šéfem Tomiem Okamurou. Nezávislí poslanci z Úsvitu poté založili stranu Národní zájmy, předsedou se stal poslanec Petr Adam. Uskupení má 12 členů. Podle Černocha je pravděpodobné, že si Úsvit po sloučení ponechá své jméno. Na konferenci to prý ale neřešili. Další zasedání se uskuteční příští týden, dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.