V Zemanově štábu: trochu jako na zápasu Sparty se Slávií | E15.cz

V Zemanově štábu: trochu jako na zápasu Sparty se Slávií

Miloš Zeman
Miloš Zeman
• 
ZDROJ: ctk

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žádná místnůstka přecpaná televizními štáby a fotografy jako přede dvěma týdny, ale kongresový sál Top Hotelu na pražském Chodově. Navzdory moderním a okázalým interiérům to tam místy vypadalo jako v Poslanecké sněmovně koncem devadesátých let minulého století nebo na fotbalovém zápasu.

Už cestou metrem a autobusem jsem zahlédl exministra dopravy Jaromíra Schlinga. Přímo v hotelu to pak bylo jako na přehlídce členů vlády Miloše Zemana.

Novináři obletovali hlavně bývalého šéfa diplomacie a propagátora očistných účinků francovky Jana Kavana. K vidění byl také Miroslav Grégr či Ivan David. Nechyběl ani první československý kosmonaut Vladimír Remek, kterého jsme jako školáci povinně vítali s mávátky. Dodnes působí dojmem, že je spíše vycpaný než živý.

„Zeman jedná bez rozdílu se všemi stejně, vystupoval by tak i v zahraničí,“ svěřoval se médiím zpěvák Daniel Hůlka. Po patnácté hodině, kdy už bylo sečteno 75 procent volebních okrsků, se ozvalo skandování „Ať žije Miloš“. A před tři čtvrtě na čtyři následoval ryk doprovázený trubkami: „Už je to tady.“

Asi za půlhodinu přišel z prezidentského apartmánu samotný šampion doprovázený dcerou Kateřinou a herečkou Jiřinou Bohdalovou. Na tiskové konferenci nebyl kvůli množství kameramanů a fotografů skoro vidět, musel se dělit s dotazujícími se novináři o mikrofon. Za každou odpovědí následoval mohutný potlesk.

„Ahoj Jardo,“ zaburácel uprostřed věty Zeman, když do sálu vstoupil odborový předák Zavadil. Pozornosti médií neušel lobbista Miroslav Šlouf, který si možná klade otázku, zda bylo moudré na sobotní oslavu přijít. I když prý o financování Zemanovy kampaně nic neví, ochotně vykládal do kamer a diktafonů, jak mu pomáhal.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Nemluvil pravdu. Přece vím, kdo je v mém volebním štábu,“ prohlásil večer v ČT Zeman.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video