Volby 2014: Na Vysočině politického matadora vyzval zpívající právník | E15.cz

Volby 2014: Na Vysočině politického matadora vyzval zpívající právník

Volby 2014: Na Vysočině politického matadora vyzval zpívající právník
Politického veterána Milana Štěcha (na snímku) vyzve ve volbách zpívající právník Ivo Jahelka.
• 
ZDROJ: E15

Pavel Otto

Jeden z nejsledovanějších duelů v senátních volbách se odehraje na Vysočině, konkrétně v pelhřimovském a jindřichohradeckém obvodu. Postarají se o něj bývalý odborový předák, současný šéf Senátu za ČSSD Milan Štěch, jehož hlavním soupeřem bude v dresu TOP 09 právník Ivo Jahelka.

Zatímco sociální demokracie by ráda udržela nejsilnější zákonodárný klub, opoziční TOP 09 a ODS mají opačný cíl: rády by s levicovou většinou v horní komoře parlamentu skoncovaly. Proto se v osmi obvodech dohodly na společné podpoře jediného kandidáta, aby netříštily síly pravicových voličů. To se však Pelhřimovska a Jindřichohradecka ani druhého obvodu na Vysočině, kterým je Žďár nad Sázavou, netýká.

Právě advokát a písničkář Ivo Jahelka je nejvážnějším vyzyvatelem kandidáta socialistů, protože majitel humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard už o post senátora usilovat nebude. Občanští demokraté letos nasadili právníka Josefa Doubka.

Na Žďársku ČSSD spoléhá na senátorku Dagmar Zvěřinovou. Té se za TOP 09 postavil starosta městyse Krucemburk Jiří Havlíček a za ODS ředitel základní školy Jaroslav Ptáček. Bez šancí není ani Petr Novák, trenér rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, který je jediný z dvanácti uchazečů nezávislým kandidátem.

Vysočina: politického matadora vyzval zpívající právníkVysočina: politického matadora vyzval zpívající právníkAutor: E15

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!